Do czego możemy wykorzystać folię spożywczą?

Folia spożywcza to jeden z nieodłącznych elementów wyposażenia każdej kuchni. Jak się jednak okazuje, można ją wykorzystać także na wiele innych sposobów. Warto te sposoby znać, aby potem móc z nich skorzystać, nawet jeśli z pozoru wydaje nam się, że miejsce folii spożywczej powinno być tylko i wyłącznie w kuchni.

Tam oczywiście znajdziemy najwięcej zastosowań dla folii, a więc przede wszystkim używanie folii do pakowania żywności. W ten sposób możemy przygotować sobie jedzenie do pracy, szkoły czy na dłuższą podróż, mając pewność, że nie straci ona świeżości. Warto wtedy postawić na dobrej jakości, elastyczną, rozciągliwą i wytrzymałą folię, aby mieć pewność, że jedzenie przetrwa w nienaruszonym stanie.

Ale do czego jeszcze można wykorzystać folię spożywczą? Wśród najpopularniejszych sposobów należy wymienić następujące zastosowania:

  • folia jako pokrywka na kubek i zabezpieczenie przed owadami,
  • folia jako szklarnia dla naszych roślin,
  • folia jako pomoc w przeprowadzce,
  • folia jako element pielęgnacji naszego ciała.

Niektóre zastosowania mogą dziwić, natomiast są to po prostu sprawdzone pomysły, w których folia spożywcza odgrywa zaskakująco skuteczną rolę. Tak jest choćby w przypadku zabezpieczenia naszych napojów przed owadami, szczególnie wtedy, kiedy wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi przebywamy na dworze.

To zresztą tylko jeden z bardzo sprytnych sposobów na wykorzystanie foli.

Jak folia może pomóc nam w przeprowadzce?

W folię spożywczą nie tylko zapakujemy żywność – dzięki niej znacznie łatwiejsza (i przede wszystkim bezpieczniejsza) stanie się nasza przeprowadzka. Wystarczy bowiem owinąć meble i inne przedmioty w folie, aby uchronić je przed uszkodzeniem czy zabrudzeniem.

Z foli skorzystamy również przy okazji wysiewania nasion czy kiełków, gdyż wystarczy owinąć doniczkę z takim nasieniem, aby stworzyć swego rodzaju szklarnię i przyspieszyć proces kiełkowania. Jakby tego było mało, folię możemy również wykorzystać przy pielęgnacji naszego ciała – owijając te miejsca, na które nałożyliśmy krem lub maseczkę. Folia spowoduje bowiem, że preparat znacznie lepiej wchłonie się wtedy do naszej skóry.

http://www.wostal.biz/
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.