Aparaty stałe

Po aparaty ortodontyczne sięgają osoby, zmagające się z problemem nieprawidłowego zgryzu. Noszenie aparatu ortodontycznego jest gwarancją pięknego uśmiechu, a co najważniejsze, pomaga zapobiec rozwojowi chorób, takich jak paradontoza czy próchnica.

Aparat ortodontyczny pozwala więc nie tylko poprawić wygląd estetyczny zębów, ale także dbać o ich zdrowie. Aparaty ortodontyczne mogą nosić zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Aparaty ortodontyczne stałe nosi się przez cały okres leczenia. Aparaty stałe charakteryzują się tym, że należy je nosić przez cały okres leczenia.

Przymocowuje się je do zębów za pomocą specjalnych pierścieni, które najczęściej zakłada się na szóstkach. Na pozostałe zęby nakleja się natomiast zamki ortodontyczne.

Wśród zamków ortodontycznych można wymienić zamki standardowe, czyli metalowe oraz zamki estetyczne, zrobione z przezroczystego kompozytu albo porcelany. Pozostałą część aparatów stałych stanowią głównie elementy aktywne: klamry, łuki, łańcuszki, gumki czy też sprężyny.

Elementy te są po to, by przesuwać oraz obracać zęby.

pantomogram warszawa bielany
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.