Nie ma raczej osoby, która nie lubi słodyczy i słonych przekąsek. Uwielbiane przez dzieci i dorosłych.

Co zrobić, aby „odchudzić” niektóre dania? Przedstawiamy kilka porad, co zrobić, aby łakocie i przekąski były smaczne i zdrowe. Przede wszystkim zrezygnuj z gotowych produktów sklepowych.

Niestety zawierają one dużo konserwantów, a ponadto dużo szkodliwych składników dla organizmu (na przykład olej palmowy). Przemycaj do deserów jak najwięcej owoców – to skuteczny sposób, aby jeść zdrowo i smacznie.

Staraj się sam przygotowywać desery – dzięki temu wiesz co jesz. Możesz piec ciasteczka, które następnie będziesz przechowywać w pojemnikach i cieszyć się ich smakiem przez długi czas albo wystaw jest pd razu na talerze deserowe

Nie bój się eksperymentów w kuchni i wykorzystywać składniki w niekonwencjonalny sposób. Ciasto z warzyw, czyli ciasto marchewkowe to jedno z najpyszniejszych deserów.

Musisz koniecznie wypróbować. Nie bój się łączyć składników, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują na przykład ciastka czekoladowe z chilli lub miętą – to prawdziwy rarytas.

Staraj się, aby twoje przekąski były zdrowe – chipsy możesz zastąpić na przykład suszonymi jabłkami.

www.jurata-muza.pl
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.