Potencjalny inwestor, który chce zakupić nieruchomość wakacyjną ma do wyboru kilka możliwości. Może się zdecydować na tradycyjny zakup apartamentu, którego będzie właścicielem. Wówczas jednak musi na bieżąco kontrolować stan techniczny swojej nieruchomości.

Niekiedy jest to bardzo czasochłonne, dlatego powstały nowe rozwiązania. Jednym z nich jest posiadanie apartamentu w systemie condo. Wówczas właściciel nie musi dbać o obsługę administracyjną obiektu.

Tym wszystkim zajmuje się specjalna firma zarządzająca. Ma to jednak swoje minusy, bowiem zyski z wynajmu są relatywnie mniejsze. Z kolei timesharing przeznaczony jest dla osób, które posiadają dość ograniczone finanse.

Jednakże odpowiednio sporządzona umowa gwarantuje takim osobom możliwość spędzenia urlopu w wybranym przez siebie miejscu. Wybór formy inwestowania zależy od indywidualnych preferencji, jak również od możliwości finansowych. Inwestorzy muszą samodzielnie zdecydować na czym im najbardziej zależy.

Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.