Twarz kwadratowa, a idealna długość włosów

Nietypowym, a może raczej problematycznym typem twarzy jest kształt kwadratowy. Proste rysy, o wyrównanej szerokości zdają się sprawiać wrażenie nienaturalnego wyglądu. Dlatego w tym wypadku szczególnie istotną kwestią jest dobra stylizacja włosów.

www.fundacjamarszzebry.pl

Bardzo często okazuje się, że nawet minimalna różnica w uczesaniu wprowadza wiele pozytywnych zmian. Wobec czego panie o kwadratowej twarzy powinny zwrócić uwagę na cenne wskazówki, które pozwolą na ukrycie nienaturalnych kątów twarzy. Efekt ten można uzyskać za pomocą cieniowania, które będzie swobodnie opadać na twarz, zakrywając jej mankamenty.

Poza tym grzywka staje się doskonałą bazą do każdej długości włosów, jednak krótkie strzyżenie do wysokości brody nie jest tutaj wskazane. Podobnie, jak gładko zaczesane włosy w kucyk nie będą dobrym rozwiązaniem. Ewentualna kitka jest dopuszczalna, o ile tylko towarzyszyć jej będzie grzywka i lekko natapirowane włosy u ich nasady.

Niemniej jednak loki, a także asymetryczne cięcia będą prezentowały się zdecydowanie najlepiej.

Salon kosmetyczny Akolor
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.