Sztuczny ząb

Jak wiadomo, ubytki zębowe najczęściej uzupełnia się za pomocą specjalnych implantów. To dzięki nim szczęki odzyskują dawną sprawność, a przeżuwanie i jedzenie nie sprawia już żadnych problemów. Koronę zębową można również założyć w momencie gdy chce się uchronić słaby ząb przed ewentualnym złamaniem. Przydaje się ona także po przeprowadzaniu leczenia endodontycznego.

Wyróżnia się kilka rodzajów koronie. Pierwszym z nich jest korona, wykonana z metalu. Jej główną wadą okazuje się uzyskiwany dyskomfort estetyczny, ponieważ mocno odróżnia się na tle naturalnego koloru zęba. Bardzo popularne okazują się natomiast korona akrylowa (idealnie „wtapia się” w barwę uzębienia).

Warto jednak dodać, że nie charakteryzuje się jednocześnie zbyt dużą trwałością i odpornością na zniszczenia, dlatego też wykorzystuje się ją głównie jako wypełnienie okresowe. Za najbardziej trwałe i jednocześnie najlepsze rozwiązanie uznaje się często koronę metalową, licowaną porcelaną. Wierzchnia warstwa doskonale imituje naturalną biel zęba, a metal zapewnia stosowną wytrzymałość. Warto też zwrócić uwagę na koronę cyrkonową.

opieka.edu.pl

Ma ona niezwykle dużą wytrzymałość, a przy tym cechuje ją doskonała przenikalność świetlna, jednak wiąże się ze sporymi kosztami.

https://proortodont.pl/uslugi/implanty/ gaz rozweselający gorzów
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.