Nie trzyj i nie szarp

Włosy, nawet te mocne i zdrowe można bardzo łatwo uszkodzić. Dzieje się tak najczęściej podczas złego mycia i niewłaściwego szczotkowania.Mokry włos jest bardziej niż suchy podatny na wszelkiego rodzaju urazy.

Dlatego podczas mycia musisz być szczególnie ostrożna: nie szarp włosów, nie trzyj z całej siły końcówek między dłońmi, aby je lepiej doczyścić. Także podczas wycierania nie pocieraj ich ręcznikiem – wystarczy, że zawiniesz na głowie turban i zostaniesz w nim przez około 10 minut. Przez ten czas ręcznik zdąży wchłonąć nadmiar wody z włosów.

Bądź ostrożna także podczas czesania. Staraj się, w miarę możliwości, czesać włosy suche, a nie mokre. Ważna jest też odpowiednia technika: jeśli masz włosy długie rozczesywanie powinnaś zacząć od końcówek i stopniowo rozczesywać wyższe partie włosów.

Zwracaj też uwagę na to, czym czeszesz włosy: unikaj szczotek z metalowymi końcówkami, które mogą ranić skórę głowy. Zamiast tego wybieraj szczotki z naturalnego włosia, lub drewniane grzebienie, jeśli czeszesz włosy na mokro.

Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.