Nie trzyj i nie szarp

Włosy, nawet te mocne i zdrowe można bardzo łatwo uszkodzić. Dzieje się tak najczęściej podczas złego mycia i niewłaściwego szczotkowania.Mokry włos jest bardziej niż suchy podatny na wszelkiego rodzaju urazy.

Dlatego podczas mycia musisz być szczególnie ostrożna: nie szarp włosów, nie trzyj z całej siły końcówek między dłońmi, aby je lepiej doczyścić. Także podczas wycierania nie pocieraj ich ręcznikiem – wystarczy, że zawiniesz na głowie turban i zostaniesz w nim przez około 10 minut. Przez ten czas ręcznik zdąży wchłonąć nadmiar wody z włosów.

Bądź ostrożna także podczas czesania. Staraj się, w miarę możliwości, czesać włosy suche, a nie mokre. Ważna jest też odpowiednia technika: jeśli masz włosy długie rozczesywanie powinnaś zacząć od końcówek i stopniowo rozczesywać wyższe partie włosów.

sukienki koktajlowe

Zwracaj też uwagę na to, czym czeszesz włosy: unikaj szczotek z metalowymi końcówkami, które mogą ranić skórę głowy. Zamiast tego wybieraj szczotki z naturalnego włosia, lub drewniane grzebienie, jeśli czeszesz włosy na mokro.

Lakiery do stylizacji włosów
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.