Lakowanie zębów

Jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych jest lakowanie zębów. Lakowanie zębów stałych należy przeprowadzać na świeżo wyrzniętych zębach (trzonowych, od szóstki do ósemki) oraz na zębach przedtrzonowych (czwórkach i piątkach).

www.wadowice.malopolska.pl

Pierwsze zęby, które trzeba poddać zabiegowi lakowania to szóstki. Zabieg lakowania wykonuje się częściej u dzieci na zębach mlecznych, niż na zębach stałych u osób dorosłych.

Lakowanie polega na naniesieniu na zęby specjalnego materiału kompozytowego, czyli laku. Ma on na celu wypełnić bruzdy oraz szczeliny zęba, dzięki czemu uniemożliwia tworzenie się na nim płytki nazębnej.

Ponadto, lak uwalnia również jony fluoru, co dodatkowo chroni przed powstawaniem próchnicy. Zabieg lakowania przebiega bardzo szybko.

Najpierw zęby zostają oczyszczone z osadów i innych zanieczyszczeń, następnie poddawane są osuszeniu, nakładaniu laku i rozprowadzaniu go po powierzchni zęba. Później lak naświetla się lampą polimeryzacyjną, by go utwardzić, a na sam koniec sprawdza się trwałość i szczelność wykonanego laku.

Lakowanie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym oraz nieinwazyjnym.

gaz rozweselający gorzów https://przelambariery.pl/firm-pol-1414491290-MAKOINSTAL.html
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.