Licencja zarządcy nieruchomości

Przez wiele lat posiadanie licencji zarządcy nieruchomości stanowiło przepustkę do wykonywania tego zawodu. Od stycznie bieżącego roku, osoby chcące pracować w tej branży nie mają już obowiązku posiadania licencji.

Wystarczy jedynie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Czy taka zmiana prawa, nie spowoduje, że zarządcy nieruchomości będą mniej wykwalifikowani? Eksperci już dziś pracują nad rozwiązaniami, które mają takiej sytuacji zapobiec.

Według nich wysoki poziom usług zapewnią odpowiednie szkolenia i certyfikaty wydawane przez prestiżowe ośrodki szkolenia zarządców nieruchomości. Już dziś Komisja Europejska opracowuje listę szkoleń, których odbycie będzie konieczne do zarządzania nieruchomością.

www.eurojezyki.com.pl

Oprócz tego osoby podejmujące się takiej pracy będą musiały przejść przez praktykę zawodową, czyli zdobyć doświadczenie pod okiem doświadczonego zarządcy. Choć taka deregulacja zawodu może wydawać się niebezpieczna, w rzeczywistości to właśnie zbyt dużo regulacji prawnych, prowadzi to szkodliwej stagnacji w danej branży.

Hydraulik Legionowo
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.