Miód

Naturalny produkt spożywczy i naturalny lek – taki właśnie jest miód. Oczywiście, mowa tylko o tym prawdziwym, który jest cennym darem pszczół, poddawanym przed oddaniem do sprzedaży odpowiednim procesom standaryzacji.

Nie da się jednak ukryć, że przemysł spożywczy odnotowuje w przypadku tego produktu znaczną ilość prób zafałszowań. Możemy wyróżnić różne odmiany miodów, takie jak na przykład odmiana rzepakowa, gryczana, akacjowa, lipowa, czy spadziowa.

https://exeller.be/kategoria-produktu/ekstrakty-roslinne/

Każda z nich ma swoje specyficzne właściwości, a także jest naturalnym i z pewnością zdrowszym od zwykłego cukru środkiem słodzącym. Miód odznacza się znaczną słodkością oraz zmienną konsystencją w zależności od czasu, jaki minął od jego otrzymania – wraz z upływem czasu miód od płynnej postaci ulega krystalizacji i przybiera stałą postać.

Warto pamiętać, że ten naturalny produkt spożywczy wykazuje pożądane działanie profilaktyczne oraz lecznicze, tylko wtedy, kiedy odpowiednio się z nim obchodzimy. Na przykład, wszelkie pożądane właściwości są wytracane przy jego podgrzaniu do zbyt wysokiej temperatury.

https://winayo.pl/sklep/wina/uroczysta-sniadanieobiadkolacja---niepotrzebne-skreslic https://bistronatalerzu.pl/
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.