Luksusowe produkty spożywcze

Produkty żywnościowe są dobrami powszechnie dostępnymi, przez co charakteryzują się w większości przypadków przystępną ceną. Nie jest to jednak reguła.

Tak jak w każdej innej dziedzinie, tak i tutaj można wyróżnić dobra luksusowe, które swoją ceną potrafią przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Co więcej, na pierwszy rzut oka nikt by nie powiedział, że dane mięso, czy ser mogą kosztować prawdziwą fortunę.

W czym tkwi sekret, który skłania do płacenia za te produkty potężnych pieniędzy? Ciekawym przykładem może być tutaj najdroższa wołowina na świecie określana mianem Kobe. Cena za kilogram tego smakołyku, to bagatela – od 300 do 800 dolarów! Wszystko dzięki wyjątkowej strukturze mięsa, które pozyskuje się dzięki wcześniejszemu włączaniu piwa do krowiej diety, a także regularnym masażom tych zwierząt.

Kto by przypuszczał, że ziemniaki albo grzyby w ogóle mogą kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy dolarów za kilogram. Tak właśnie jest w przypadku niezwykle rzadko występujących odmian ziemniaków La Bonnotte oraz grzybów Matsutake.

Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.