Prostokątny kształt twarzy – idealna fryzura

Bardzo symetryczną oraz proporcjonalną twarzą jest typ prostokątny, gdzie zachowane są proporcje szerokości i długości. Zazwyczaj posiada delikatne rysy, przez co sama w sobie prezentuje się bardzo korzystnie. Dlatego niezwykle istotne jest podkreślenie jej uroków, a nie zatuszowanie, czy zakrycie ich za nieciekawą stylizacją. Zatem niezbędne będzie obcięcie włosów conajmniej do połowy szyi. Bowiem dłuższe fryzury zdecydowanie wydłużą twarz, co będzie niekorzystnym efektem.

Z tego powodu długie proste włosy nie są wskazane, chyba że będą to mocno wystrzępione pazurki. Prostokątna twarz niezwykle ciekawie wygląda w towarzystwie fryzur nadających objętości. Zatem wszelkie tapirowania, asymetrie, ale przede wszystkim bujne loki, będą tutaj dobrym pomysłem. Warto pamiętać również o tym, że tego typu twarz zazwyczaj posiada wysokie czoło, dlatego też idealnym rozwiązaniem na jego ukrycie jest grzywka. Dzięki temu twarz zyska jeszcze bardziej na swojej atrakcyjności.

Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.