Diamentowa twarz – trudności w stylizacji

Twarz, jak diament, choć brzmi imponująco niekoniecznie jest ideałem, bowiem jej charakterystyczne cechy mogą zaburzać pożądane proporcje. Zdecydowanie szerokie policzki, przy wyraźnie węższym czole i podbródku należałoby w umiejętny sposób ukryć.

Oczywiście doskonałym rozwiązaniem jest dobranie odpowiedniej fryzury dla diamentowego kształtu twarzy. W tym przypadku zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tak zwanego miękkiego cięcia na wysokości policzków.

Można wprowadzić cieniowanie, aby włosy swobodnie opadały na policzek. Idealną stylizacją jest także krótkie strzyżenie, klasyczny bob sięgający do linii żuchwy.

Niemniej jednak konieczne jest zwrócenie uwagi, na te fryzury, które kompletnie nie pasują do diamentowego typu twarzy. Należą do nich krótkie postrzępione fryzury na zasadzie artystycznego nieładu.

Podobnie, jak przedziałek na środku, brak grzywki, czy gładkie zaczesanie włosów. Dlatego idealną długością są włosy sięgające do ucha, z prostą grzywką i regularnym cięciem.

www.burnarj.pl
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.