Negocjowanie ceny mieszkania

Negocjowanie ceny mieszkania jest zazwyczaj wpisana w każdą zawieraną transakcję kupna. Zwykle największe pole do popisu dostarcza rynek wtórny. Nowe mieszkania bowiem rozchodzą się raczej szybko, zwłaszcza jeśli znajdują się w wyjątkowo dogodnej lokalizacji lub mają funkcjonalny rozkład pokoi. Osobom, którym zależy na niższych kosztach zakupu, pozostają więc mieszkania w mniej atrakcyjnej okolicy oraz z przejściowymi pomieszczeniami. Tymczasem mieszkania z drugiej ręki aż się proszą o zbicie swojej ceny. Należy zacząć od tego, że lokali na rynku wtórnym jest tak dużo, iż znacznie przekraczają one ilościowo liczbę osób chętnych na ich zakup.

https://www.domdlaciebie.com.pl/domy-jednorodzinne,400.html

Sprzedający musi się więc sporo natrudzić, by dokonać transakcji, chyba że mieszkanie znajduje się w wyjątkowo atrakcyjnej okolicy i jest zachowane w wyjątkowo dobrym stanie. Kupujący na pewno nie powinien się godzić na pierwotną cenę, zaproponowaną przez sprzedającego. Powinien też charakteryzować się nieustępliwością i próbować utargować choć kilkaset złotych aż do końca. Nie należy też raczej „chwytać okazji” – wyjątkowo tanie mieszkanie raczej nie jest szczęśliwym trafem, który uda się wykorzystać, a raczej próbą sprzedania czegoś, co zawiera jakieś wady, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Najlepiej wybrać lokal w normalnej, rynkowej cenie i próbować zejść z wyjściowej propozycji. Jako argumentów warto użyć wyliczeń, ile jeszcze należy włożyć w remont, by móc zamieszkać w nabywanej nieruchomości.

www.1809.pl
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.