Mieszkanie w szeregu

We współczesnym, pędzącym jak szalony świecie, często marzymy o miejscu, które pozwoli nam na odrobinę odpoczynku. Właśnie dlatego, choć nie możemy obyć się bez uroków miasta i zdobyczy najnowszych technologii, chcemy mieć przy domu choćby kawałek ziemi. Między innymi dla osób o takich potrzebach budowane są domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej.

Największą zaletą takich nieruchomości jest oczywiście ich cena. Stawiane są zwykle masowo, przez dewelopera, a oddawane do użytku dopiero wtedy, gdy będą gotowe. W ten sposób omija nas całe zamieszanie związane z budową i planowaniem.

Zwykle wszystkie domy mają taki sam rozkład pomieszczeń. Czasami zdarza się, że w jednym szeregu pojawiają się dwa typy domów. Najbardziej pożądane są te mieszkania, które znajdują się na skraju.

W ten sposób mamy sąsiada tylko z jednej strony. Co ciekawe, takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Z jednej strony gwarantuje większą swobodę.

Z drugiej jednak, położenie między innymi domami może obniżać… koszty ogrzewania. Niestety, nie wchodzą tu w grę tak znaczące kwoty, by mogło to być kuszące dla potencjalnego nabywcy. Jeśli marzysz o wyprowadzeniu się z bloku i kawałku własnej ziemi, koniecznie weź pod uwagę zamieszkanie w domu szeregowym.

www.prapa.pl
Dominik
News Reporter
Student fizyki, ponadto pracuje jako fotograf, czym łączy swoje dwie wielkie pasje. Lubi wieczorami obejrzeć film, w szczególności komedie.